Faros bc: Η σελίδα λεύκωμα της ανδρικής μας ομάδας. Συνεντεύξεις,video,σχολιασμοί, φωτογραφίες, δηλώσεις παιχτών, άρθρα αθλητικού και Η/Ν τύπου θα παρουσιάζουν την πορεία του ανδρικού μας. Για την πλήρη ενημέρωση όλων των τμημάτων του Α.Ο.ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ επισκεφτείτε την ιστοσελίδα μας: www.faros bc.gr

Η Επίσημη Σελίδα της Ανδρικής μας Ομάδας

Βρείτε παλαιότερα άρθρα εδώ

Τετάρτη 30 Σεπτεμβρίου 2015

Νίκη και συνεχίζουμε...

Ο Φάρος επικράτησε και επί των Τρικάλων με σκορ 82-67 στο Κλειστό του Κερατσινίου για τον τρίτο αγώνα της Β' φάσης του Κυπέλλου Ελλάδος.
Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Φάρος βρισκόταν σταθερά μπροστά στο σκορ φτάνοντας και τη διαφορά στους εννιά πόντους(12-3). Τα Τρίκαλα όμως με ένα σερί 8-3

πλησίασαν στους τέσσερις πόντους(15-11) 54" πριν το τέλος περιόδου της οποίας το σκορ διαμόρφωσε με βολές ο Σκορδίλης 19-11.
Καθ' όλη τη διάρκεια του δεύτερου δεκαλέπτου η ομάδα μας βρισκόταν μπροστά στο σκορ φτάνοντας τη διαφορά στους δεκατέσσερις πόντους (32-18) με δυο βολές του Κακιούζη και ξανά με βολές του Κομποδιέτα (35-21). Το ημίχρονο έκλεισε με σκορ 41-34.
Στην αρχή του τρίτου δεκαλέπτου τα Τρίκαλα αντεπιτέθηκαν και με ένα σερί 8-0 πέρασαν πρωτη φορά μπροστά στο σκορ με 42-41 6'22". Ο Φάρος με πέντε συνεχόμενους πόντους του Λιακόπουλου πέρασε και πάλι μπροστά στο σκορ με 46-42. Τα Τρίκαλα και πάλι με ένα σερί 11-4 πέρασε και πάλι μπροστά με 53-50 1'23" πριν το τέλος τρίτης περιόδου. Έφτασαν την υπέρ τους διαφορά στους πέντε πόντους(56-51). Με τρίποντο του Λιακόπουλου έκλεισε η τρίτη περίοδος (54-56).
Στα πρώτα λεπτά του τέταρτου δεκαλέπτου οι δυο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ. Με ένα ξεσπασμά του ο Φάρος πέρασε με πέντε πόντους μπροστά στο σκορ με καλάθι του Κακιούζη(66-61, 5'48"). Με δυο συνεχόμενα τρίποντα του Παπαμακάριου η ομάδα μας προηγήθηκε με εννιά πόντους (72-63, 3'37"). Από εκεί και πέρα ο Φάρος ήταν μπροστά στο σκορ. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε με τρίποντο ο Μπατής(82-67).
Δεκάλεπτα: 19-11, 41-34(ημίχρονο), 54-56, 82-67
Φάρος(Πολέμης):Παπαδόπουλος 3(1), Καράμπουλας 5, Μπατής 6(2), Πετροδημόπουλος 8, Λιακόπουλος 15(2), Αγγελόπουλος 5(1), Κομποδιέτας 11(2), Κατούφας, Κακιούζης 10, Παπαμακάριος 15(4), Σκορδίλης 4.
Τρίκαλα(Φλεβαράκης): Soko 6, Τσιλούλης, Τσιάρας 11(3), Καλογιαννίδης, Conger 16(2), Κουκουλάς 2, Vilhsalmsson 11(3), Robinson 9(1), Teague 12, Βαρυτιμιάδης.